Costa Brava

Španělsko

Costa Brava

Costa Brava, což v překladu znamená „divoké pobřeží“, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších regionů ve Španělsku. Rozprostírá se na severovýchodě země, od města Blanes, 60 kilometrů severovýchodně od Barcelona, až po hranici s Francií. Costa Brava je známá svými nádhernými plážemi, malebnými zátokami, skalnatými útesy a čistým azurovým mořem, které přitahují milovníky slunce, moře a písku z celého světa. Nejnavštěvovanější letoviska oblasti Costa Brava jsou Tossa de Mar, Lloret de Mar a Blanes

Costa Maresme

Costa Maresme, rozprostírající se podél severovýchodního pobřeží Španělska mezi městem Blanes a Barcelonou, je skvostem, který si zachovává svou přirozenou krásu a zároveň nabízí moderní pohodlí. Tato oblast je známá svými dlouhými zlatavými plážemi, které jsou méně přeplněné než ty na sousední Costa Brava, což dělá z Maresme ideální místo pro ty, kteří hledají dovolenou u moře. Známá letoviska v oblasti Costa Maresme Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar a Calella.

Přírodní krásy a pláže

Pobřeží Costa Brava je poseto nádhernými plážemi, od širokých písečných pláží s mělkým přístupem do moře, které jsou ideální pro rodiny s dětmi, až po skryté zátoky obklopené vysokými skalami, které nabízejí soukromí a klid. Jednou z nejznámějších zátok je Cala Pola, nedaleko města Tossa de Mar, která je snadno dostupná pěšky a přitahuje svou křišťálově čistou vodou. Další populární destinací je Cadaqués, malebné městečko obklopené bílými domy a úchvatnými plážemi, které inspirovalo mnohé umělce, včetně Salvadora Dalího.

Historie a kultura

Costa Brava je také bohatá na historii a kulturu. Pobřežní města a vesnice, jako je Girona s jejími dobře zachovanými středověkými uličkami, židovskou čtvrtí a impozantní katedrálou, připomínají bohatou historii regionu. Další historické památky zahrnují římské ruiny v Empúries, které jsou jedním z nejdůležitějších archeologických nalezišť ve Španělsku.

Gastronomie

Region je také známý svou vynikající kuchyní, která kombinuje mořské plody s tradičními španělskými chutěmi. Restaurace podél Costa Brava nabízejí širokou škálu pokrmů, od tradičních tapas až po sofistikovaná jídla připravená z čerstvých ryb a mořských plodů. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu, suquet de peix, aromatický rybí guláš.

Aktivity a zábava

Pro milovníky dobrodružství a přírody Costa Brava nabízí širokou škálu aktivit. Turisté si mohou užít pěší turistiku, cyklistiku, potápění, plachtění a mnoho dalších aktivit. Region je také domovem několika úchvatných přírodních parků, včetně Cap de Creus a Aiguamolls de l'Empordà, které jsou ideální pro pozorování ptáků a procházky v přírodě.

Tossa de Mar

Tossa de Mar je malebné městečko, které se může pochlubit krásnými plážemi a bohatou historií. Jeho nejvýraznějším znakem je středověký hrad na kopci, který nabízí úchvatný výhled na město a okolní pobřeží. Tossa de Mar je ideální pro návštěvníky hledající klidnější dovolenou s možností prozkoumat historické památky a užít si krásné pláže.

Lloret de Mar

Lloret de Mar je známé především svým nočním životem a širokou nabídkou zábavních možností. Kromě živých barů a klubů nabízí Lloret de Mar také krásné pláže a řadu vodních sportů. Je to oblíbené letovisko pro mladé lidi a skupiny přátel hledající zábavu a slunce.

Blanes

Blanes je považováno za bránu Costa Bravy a je známé svou botanickou zahradou Marimurtra, která se tyčí nad mořem a nabízí úchvatné výhledy. Město má dlouhé písečné pláže a živou promenádu plnou restaurací a obchodů. Blanes je ideální pro rodiny a ty, kdo hledají klidnější dovolenou s možnostmi pro relaxaci a kulturu.

Malgrat de Mar

Malgrat de Mar je další rodinně orientované letovisko na Costa Bravě. Nabízí dlouhé písečné pláže, krásné parky a hřiště pro děti. Město má také pěknou starou část s úzkými uličkami a tradičními španělskými domy. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí kombinovat plážovou dovolenou s trochou místní kultury.

Santa Susanna

Santa Susanna je relativně klidné letovisko, které nabízí pěkné pláže a je vhodné pro rodiny a páry hledající relaxační dovolenou. Má dobře vybavené hotely, promenádu s obchody a restauracemi a širokou nabídku aktivit pro děti. Santa Susanna je známé svou čistotou a bezpečným prostředím, díky čemuž je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou u moře s možností výletů do okolní přírody nebo navštívení nedalekých kulturních památek.

Pineda de Mar

Pineda de Mar je útulné letovisko na Costa Brava. Nabízí krásné pláže, průzračné moře a možnosti vodních sportů. Malebné pobřeží láká na procházky a úžasné výhledy. Večer si můžete vychutnat gastronomické pochoutky v restauracích a relaxovat v přátelské atmosféře. Pineda de Mar je ideální místo pro odpočinek u moře.

Calella

Calella je populární letovisko známé svými dlouhými písečnými plážemi a živým nočním životem. Město je vyhledávané rodinami i mladými lidmi díky široké nabídce aktivit od vodních sportů po nakupování a gastronomii. Calella také hostí řadu kulturních a sportovních akcí po celý rok, což přidává na jejím atraktivním charakteru. S promenádou lemovanou obchody, bary a restauracemi a s historickým centrem plným úzkých uliček a tradičních španělských domů nabízí Calella příjemnou kombinaci plážového odpočinku a kulturního poznávání.

Závěr

Dovolená u moře, konkrétně na Costa Brava, se stává nezapomenutelným zážitkem, který kombinuje pohodlí dovolené letecky s luxusem ubytování s bazénem a možností stravování s all inclusive. Navíc, s ubytováním u pláže jsou krásy a zvuky Středozemního moře doslova na dosah ruky. Tento region je synonymem pro rozmanitost – ať už vás láká odpočinek na slunečných plážích, objevování bohaté historie a kultury, nebo prožívání gastronomických požitků. Costa Brava, s její přátelskou atmosférou a vysokou kvalitou služeb, představuje ideální destinaci pro ty, kteří hledají únik z každodenního shonu a touží po kombinaci relaxace a komfortu. Od dovolené letecky, přes ubytování s all inclusive až po bezprostřední blízkost u pláže, zde najdete vše pro perfektní odpočinek. Costa Brava nabízí ideální kombinaci všeho, co můžete od dovolené ve Španělsku očekávat.

Aktualizuji výpis...