Ibiza

Španělsko

Ibiza

Hlavní nabídku našich zájezdů tvoří pobřeží Costa Brava a Costa Maresme, Costa Dorada a Costa del Sol v Andalusii. Španělsko je zemí býčích zápasů, hudby a tance v rytmu flamenga, krásné krajiny s olivovníky a pomerančovými háji. Je bohatý na řadou historických a kulturních památek a vyznačuje se dlouhými písečnými plážemi s průzračným mořem a krásnými palmovými pobřežními promenádami.

Španělské království je členem Evropské unie, platební měnou je euro a národním úředním jazykem je španělština.

Španělsko se rozkládá na větší části Pyrenejského poloostrova, ležícího na jihozápadním výběžku Evropy. Od Afriky je odděleno Gibratalským průlivem. Španělsku náleží osady na severoafrickém pobřeží Ceuta a Melilla, Baleárské ostrovy ve Středozemním moři, z nichž nejbližší je Ibiza a Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu.
Povrch Španělska je poněkud různorodý. Vysokohorská oblast je zastoupena Pyrenejemi na severu s nejvyšší horou Pico de Aneto. A Sierrou Nevadou na jihu s nejvyšší horou Pyrenejského poloostrova Mulhcén.

Hlavním městem je Madrid, který se stal sídelním městem až v r. 1561 za vlády Filipa II. Leží uprostřed Pyrenejského poloostrova. Důkazem toho je náměstí Puberta del Sol. Do chodníku před správní budovou, kdysi sídlem Frankovy tajné státní policie, je zapuštěn nultý kilometrovník španělské silniční sítě. Za zmínku také stojí Palacio Real z 18. století. Až do roku 1734 sloužila pevnost Alcazár jako rezidence katolických králů, po požáru však byla nahrazena Palacio Real. Současný král Juan Carlos I používá tuto monumentální stavbu jen k reprezentačním účelům.

Aktualizuji výpis...