Languedoc-Roussillon

Francie

Languedoc-Roussillon

Toto rozkošné území (nyní součást většího regionu Occitanie), které se rozprostírá od Provence po Pyreneje, je to strategická hranice od dob římských a je zaplavena historickými památkami, od římských akvaduktů až po hrady Cathar. Dnes je nejznámější pro své vinice, které produkují třetinu francouzských vín, a rušné pláže rozlévající se podél pobřeží Středozemního moře.

Přímořská letoviska podél 220 km dlouhého pobřeží Languedocu lákají návštěvníky k relaxaci u moře. Vydejte se na úpatí Cévennes a prozkoumejte oblast pěšky, na zadku osla nebo parním vlakem. Lyžařský areál Pyrénées-Orientales a Aude se skládá z přibližně 200 km sjezdovek. Objevte soutěsky Tarn kajakem nebo se vydejte na kole podél Canal du Midi a zastavte se, abyste obdivovali Canal Locks of Fonseranes.

Region Languedoc-Roussillon má také co nabídnout pro gurmány: nejvybranější mořské mísy s mušlemi, ústřicemi a mušlemi z Bouzigues; stejně jako Pélardon, Causses Blue a Tome. Petits Pâtés de Pézenas (pečivo plněné masem), tielle (koláč z mořských plodů) ze Séte, slavný cassoulet (fazole dušená s vepřovým nebo kachním) z Castelnaudary, katalánští Rousquilles (sušenky) a sůl (a rýže) z Camargue dělají z tohoto ráje jídla. Fitou, Corbières, muscat z Lunelu a vína Côtes du Roussillon jsou perfektní k těmto pokrmům. Barevné trhy regionu Languedoc dodávají produkty té nejvyšší kvality.

Aktualizuji výpis...