Magaluf

Španělsko

Magaluf

Pokud byste dnes chtěli požádat lidi, aby shrnuli Magaluf jako letovisko, řekla by většina

„mladí živí lidé, skvělé kluby, fantastický noční život, atmosféra večírku a především nechodí, pokud potřebujete klidnou dovolenou“
I když jsou všechny tyto názory stále pravdivé, Magaluf prochází změnami. V současné době má baleárská vláda plán obnovy, který se snaží přilákat do střediska více rodin a párů. Bylo vynaloženo obrovské množství peněz a pouze čas ukáže, zda je plán úspěšný.
Magaluf rostl v popularitě, když se tam v 70. letech hrnuli mladí turisté, hlavně z Británie. Později, když vzkvétal cestovní ruch, bylo postaveno mnoho apartmánů a hotelů, které se vypořádaly s poptávkou po ubytování.
Dnes je letovisko s úžasným nočním životem stále nejlepší prázdninovou destinací pro mladé britské turisty nebo ty, kteří hledají víkendové výlety.
Hlavním „pruhem“ je Punta Ballena v srdci letoviska, kde je po celou noc otevřena většina barů, zábavných hospod, nočních klubů.
Přestože jsou hlavními návštěvníky Britové, v posledních několika letech došlo k nárůstu Skandinávců, východoevropských obyvatel a dokonce najdete i některé Francouze a Italy, kteří se kvůli konfliktům v jiných zemích vyhýbají jiným cílům.
Magaluf proudí z oblasti Torrenova podél Palmanovy a táhne se až k Western Waterpark Katmandu ve středu letoviska.
Aktualizuji výpis...