Mariánské Lázně

Česká republika

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou nejmladšími lázněmi v západočeském lázeňském trojúhelníku. Staly se světoznámým městem brzy po svém založení, zejména díky bohatství pramenů (více než 40), jejichž různorodé účinky léčí široké spektrum onemocnění.
Již počátkem 19. stol. patřily k nejvyhledávanějším místům hostů z celého světa. Do Mariánských Lázní přijelo mnoho významných osobností, např. král Eduard VII., Napoleon III., F. Chopin, R. Wagner, J. W. Goethe, Mark Twain, S. Freud, F. Kafka a další.
Za poslední desetiletí se z Mariánských Lázní stalo překrásné lázeňské město. Zpívající fontána přitahuje denně stovky návštěvníků k poslechu krásné hudby a procházce po kolonádě, rozsáhlý park vybízí k procházkám. Když se rozhodnete strávit dovolenou v Mariánských Lázních, určitě bude patřit k těm nezapomenutelným, protože Mariánské Lázně jsou krásné v každém ročním období.

Kulturní, sportovní a společenské vyžití v Mariánských Lázních
Okolí Mariánských Lázní a lázně samotné poskytují svým hostům kromě léčebné péče mnoho kulturního a společenského vyžití. Koncerty, hudební festivaly, taneční a společenské večery, zábavné programy, divadelní představení, výstavy.
Přímo v našem hotelu ROYAL Mariánské Lázně láká k posezení kavárna a zimní zahrada.
Z letních sportovních aktivit patří k nejatraktivnějším jachting, vyjížďky na koních, návštěvy fitcenter, tenisových kurtů a golfových hřišť. Zima nabízí možnost lyžování na sjezdovce, která je hned naproti hotelu ROYAL a v přilehlém lesoparku je spousta běžeckých tras. V Mariánských Lázních je také zimní stadion.
V nedalekém okolí je mnoho historických pamětihodností (kláštery Teplá a Kladruby, hrad a zámek Bečov, zámek Kynžvart).

Aktualizuji výpis...