Mijas

Španělsko

cena za osobu a den

již od   2 570

Resort La Cala

  • wellness centrum
  • široká nabídka sportovních aktivit
  • největší golfový resort ve Španělsku
  • luxusní ubytování v hotelu ****S.
  • 3 prvotřídní golfová hřiště

Mijas

V této oblasti si opravdu každý najde to, co hledá. Městečko se dělí na přímořské Mijas Costa – Las Laguna, což je nejmodernější část města a La Cala, a dále na hornaté Mijas Pueblo, nacházející se asi 428 m.n.m.
Obliba této lokality v poslední době značně roste. V horách si můžete dopřát romantickou procházku přírodou, na pobřeží se večer dobře pobavit a něco dobrého ochutnat. Mijas Pueblo je typickou bílou andaluskou vesničkou s milými místními obyvateli.
Mijas, městěčko nazývané Tarnisa za dob Římanů na Pyrenejském poloostrově, se nachází na západním pobřeží Málagy, asi 30 km od hlavního města provincie, v těsném sousedství Fuengiroly. Městečko obývá asi 60 tisíc místních obyvatel na rozloze 150 km2.
Za návštěvu stojí místní býčí aréna, která má neobvyklý nepravidelný tvar. V centru staré části městečka najdete dva krásné kostely v mudéjarském stylu.
Místní kuchyně je zajímavá velkým množstvím polévek. Okusit můžete česnečku, trochu jiné gazpacho a další. K snídani si kupte místní koblihy.
V Mijas se také nachází menší vodní park Parque Acuático Mijas s řadou bazénů, vodních atrakcí, skluzavek a s minigolfem.

Aktualizuji výpis...