Dovolená SAE

SAE

SAE

Spojené arabské emiráty (SAE), federace sedmi emirátů na jihovýchodě Arabského poloostrova, jsou synonymem pro luxus, inovace a kulturu, které se dokonale snoubí s tradičními arabskými hodnotami. Tato destinace je ideální volbou pro ty, kteří hledají nezapomenutelnou letní dovolenou, nabízející od opulentních hotelů a světových kulinářských zážitků po nádherné pláže a působivé pouštní krajiny.

Dubaj: Město budoucnosti

Dubaj, největší a nejznámější emirát, je městem superlativů, domovem nejvyšší budovy světa, Burj Khalifa, a nespočtu luxusních obchodů, hotelů a restaurací. Dubaj je také známý svými inovativními projekty, jako je Palm Jumeirah, umělý ostrov ve tvaru palmy, a The World, souostroví tvořící mapu světa. Pro rodiny s dětmi nabízí Dubaj několik tematických a vodních parků, jako je Aquaventure Waterpark nebo IMG Worlds of Adventure.

Abú Dhabí: Kulturní srdce SAE

Abú Dhabí, hlavní město SAE, je méně hlučné než Dubaj, ale neméně fascinující. Své návštěvníky oslovuje především kulturními památkami, jako je nádherná mešita Šajcha Zájeda, jedna z největších a nejkrásnějších mešit na světě, nebo nově otevřené Louvre Abú Dhabí, které představuje umění a civilizace z celého světa. Pro milovníky adrenalinu je zde Ferrari World, první Ferrari zábavní park na světě.

Šardžá: Hluboké kořeny a bohatá historie

Šardžá, často označovaná jako kulturní hlavní město SAE, je místem, kde se můžete ponořit do bohaté historie a kultury této země. Nabízí mnoho muzeí, uměleckých galerií a tradičních arabských trhů, známých jako souky, kde můžete nakupovat místní řemesla, šperky a koření. Šardžá je také domovem nádherného Islámského muzea a nádherného parku Al Majaz, kde můžete sledovat fontánovou show.

Rás al-Chajma: Únik do přírody

Pro ty, kteří hledají klidnější dovolenou, je Rás al-Chajma ideální volbou. Tento emirát nabízí nádherné přírodní scenérie, od písečných pláží po majestátní hory. Můžete zde navštívit Hattské prameny, přírodní termální prameny, nebo se vydat na trek Jebel Jais, nejvyšší horu SAE, která nabízí úchvatné výhledy a adrenalinovou jízdu na nejdelší lanovce na světě.

Spojené arabské emiráty: Moře, slunce a písek

Kromě městského ruchu a kulturních památek nabízejí SAE také možnost relaxace na nádherných plážích s bílým pískem a azurově modrým mořem. Ať už je váš výběr kterýkoliv z emirátů, můžete si být jisti, že zde najdete dokonalé místo pro slunečné dny plné odpočinku.

Závěrečné shrnutí

SAE jsou destinací, která nabízí něco pro každého – od luxusního nákupního zážitku, přes adrenalinové sporty, až po kulturní objevování. S jejich moderní infrastrukturou, prvotřídními službami a srdečnou pohostinností jsou ideálním místem pro letní dovolenou, která zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Aktualizuji výpis...