Dovolená Španělsko

Španělsko

Španělsko

Od větrného Pyrenejského poloostrova po slunečné Kanárské ostrovy

Španělsko, země bohatá na vášnivou kulturu, pestrou historii a nádherná přímořská letoviska, nabízí nekonečné možnosti pro nezapomenutelnou dovolenou. Od úchvatných pláží až po živoucí města, Španělsko zaručuje pestré a vzrušující zážitky.

Katalánská klenotnice Barcelona

Barcelona, metropole Katalánska, je architektonickým skvostem plným děl od génia Antonia Gaudího. Projděte se La Ramblou, obdivujte Sagrada Família a prozkoumejte historickou čtvrť Barri Gòtic. Užijte si také slunce na pláži Barceloneta a ochutnejte lahodné tapasy v místních tavernách.

Srdce Španělska Madrid

Madrid, španělské hlavní město, je centrem umění a kultury. Navštivte Muzeum Prado, procházejte se královským palácem a relaxujte v krásném Retiro parku. Madrid je také známý svým pulzujícím nočním životem, takže si užijte večer v místních tapas barech a flamenco klubech.

Malebná přímořská města na Costa Brava

Costa Brava, rozkládající se podél severovýchodního pobřeží Španělska, je plná malebných zátok, skalnatých útesů a písečných pláží. Na Costa Brava navštivte oblast Cadaqués, kde žil slavný umělec Salvador Dalí, a prozkoumejte krásná města jako Tossa de Mar a Begur.

Relaxace a sport na pobřeží Costa Maresme

Costa Maresme, ležící severně od Barcelony, nabízí ideální kombinaci relaxace na pláži a sportovních aktivit. Užijte si sluneční paprsky na pláži v městech jako Calella a Santa Susanna, a zkuste vodní sporty jako windsurfing a potápění.

Zlaté pobřeží Costa Dourada

Costa Dorada, známá též jako Zlaté Pobřeží, láká návštěvníky svými rozsáhlými písečnými plážemi a malebnými rybářskými vesnicemi. Tarragona, s římskými památkami, a Salou, s rušným nočním životem, jsou skvělými destinacemi pro dovolenou.

Nikdy nespící Mallorca

Mallorca je největší z Baleárských ostrovů. Mallorca nabízí rozmanité možnosti pro dovolenou a nikdy nekončící zábavu. Objevte úchvatné písečné pláže, malebná města jako Valldemossa a Sóller, a vychutnejte si horskou krajinu Tramuntana pohoří.

Ibiza, ostrov noci a zábavy

Ibiza, známá svým pulzujícím nočním životem, je oblíbenou destinací pro ty, kdo hledají zábavu a tanec. Ale Ibiza nenabízí pouze večerní vzrušení; můžete také objevovat klidné pláže a krásnou přírodu.

V rytmu flamenca

Andalusie, na jihu Španělska, je kolébkou flamenca, bohatého umění a kultury. Navštivte krásné město Sevilla s Královským palácem Alcázar a Katedrálou, a procházejte se historickými uličkami Granady s impozantní Alhambrou.

Slunce, pláže a luxus na Costa del Sol

Costa del Sol, ležící na jihu Španělska v Andalusii, je známá svým příjemným klimatem, nádhernými plážemi a luxusními letovisky. Města jako Marbella a Malaga lákají návštěvníky svou bohatou nabídkou golfových hřišť, vyhlášenými restauracemi a elegantním nočním životem.

Aktivní dovolená v horském ráji

Pro milovníky horských dobrodružství nabízí Pyreneje rozmanité možnosti. Prozkoumejte Národní park Aigüestortes i Estany de Sant Maurici, kde najdete horská jezera, malebné horské chaty a skvělé turistické trasy. Ski resorty v oblasti také lákají návštěvníky v zimě.

Valencia, město umění a vědy

Valencia, třetí největší město ve Španělsku, je plné moderní architektury a kulturních pokladů. Navštivte město umění a vědy, komplex s futuristickými budovami, a projděte se starou čtvrtí El Carmen, kde najdete úzké uličky, trhy a bohatou nabídku restaurací.

Kultura, gastronomie a přírodní krása

Baskicko, na severu Španělska, nabízí jedinečnou kombinaci bohaté kultury, vynikající gastronomie a malebné přírody. Navštivte město Bilbao s ikonickým Guggenheimovým muzeem, procházejte se po pláži La Concha v San Sebastianu a ochutnejte tradiční baskická jídla, jako je pintxos a bacalao.

Divoká krása horského masivu

Picos de Europa, horský masiv na severu Španělska, je rájem pro turisty hledající klid a divokou přírodu. Procházejte se úchvatnými horskými stezkami, navštivte malebná horská jezera a obdivujte malebná horská města, jako je Potes.

Různorodost aktivit na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy, k nimž patří i Fuerteventura a La Palma, jsou rájem pro milovníky slunce a přírody. Fuerteventura nabízí nekonečné pláže a vynikající podmínky pro windsurfing, zatímco La Palma láká turisty svými vulkanickými krajinami a hvězdným nebem.

Španělský festival San Fermín

Pamplona, známá především díky svému tradičnímu festivalu San Fermín, přitahuje návštěvníky z celého světa. Zažijte vzrušení běhu s býky, sledujte tradiční procesí a ochutnejte regionální kulinářské speciality.

Kanály v Albaicín

V Granadě, v historické čtvrti Albaicín, najdete malebné kanály, starobylé stavby a úzké uličky. S proslulou Alhambrou na jedné straně a pohledem na Sierra Nevada na druhé straně je toto místo jedinečným spojením historie a krásné přírody.

Oviedo a Asturie

Oviedo, hlavní město Asturie, nabízí bohatou historii spojenou s moderní kulturou. Procházejte se starým městem s katedrálou a krásnými parky. Asturie samotná je známá svou přírodní rozmanitostí, od horských vrcholů po malebné pobřeží.

Bienvenido (Vítáme Vás)

Prozkoumejte kouzlo Španělska a objevte jeho různorodé tváře během dovolené u moře. Ponořte se do azurových vln středomořského pobřeží a užívejte si slunečních paprsků na některé z nejkrásnějších pláží ve světě. Pro ty, kteří preferují rychlý a pohodlný přílet, nabízí dovolené letecky ideální možnost pro rychlý přesun mezi destinacemi.

Ubytování s bazénem je skvělým způsobem, jak si osvěžit tělo po dni plném dobrodružství. Při výběru ubytování s all inclusive si můžete užívat neomezené lahůdky a nápoje, aniž byste museli řešit každodenní stravování. Pro milovníky pláže je ubytování u pláže nejlepší volbou, umožňující snadný přístup k písečným břehům a nádherným výhledům na moře.

Závěrečné shrnutí

Ať už se rozhodnete pro romantickou procházku pod palmami, horský výstup nebo prozkoumáte historické památky starobylých měst, Španělsko vám poskytne nezapomenutelné zážitky. Odkrývejte krásy této země a plňte svou dovolenou různorodými zážitky, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky.

Aktualizuji výpis...